Öğrencilerimiz Robert Kolej Felsefe Günü Etkinliğinde...

Felsefe Kulübümüz, 21 Kasım 2019'da Dünya Felsefe Günü etkinlikleri için Robert Kolejindeydi. Bu yıl Eğitim Felsefesi tartışıldı.

Bugün Felsefe Kulübü olarak Robert Kolejine gittik. Konumuz eğitimdi. Bulunduğum grupta eğitimi nasıl değiştirirsek, daha iyi bir eğitime sahip oluruz diye tartıştık. Gruplar haline bölündük. Gruptaki arkadaşlarımla okumanın yaşı olmadığına karar verdik. Sonuçta sadece öğretmenler bize bir şey öğretmiyor, öğretmenler de bizden bir şeyler öğreniyorlar. Öğrencilere öğretmemiz gereken beş önemli kural oldu; hoşgörülü olmak, bilgiye aç olmak (hoşgörülü bir şekilde), evrensel olmak, kendini tanımak ve sosyal olmak. Öğrenciler böyle yetiştikçe, öğretmenler de böyle yetişmiş olacak ve böylelikle eğitimi bu kötü sistemden kurtarmış olacağız.
Letisya Şarklı
9/B

Bugün "Felsefe Günü" için Robert Koleji 'nde toplandık ve eğitim, öğretim hakkında çalışmalar yaptık. Öncelikle eğitim hakkında tartıştık sonra gruplara ayrılıp eğitimi daha güzelleştirmek için neler yapabileceğimizi konuştuk. Zaman çok hızlı ve eğlenceli geçti.
Flora Kharatyan
9-B

Bugün felsefe günü için Robert Koleji'nde toplandık. Böyle bir toplanma olduğu için çok mutluyum bir araya gelip bir konu üzerinde tartışabildik. Yeni kişilerle sosyalleşip farklı görüşlere tanık oldum. Tartışmamız genellikle eğitim üzerinden yürütüldü. Nasıl çevre? Nasıl okul isteriz? Nasıl bir sistem olmalı? gibi.sorulara cevap aradık. Biz de gruplar halinde kendi okulumuzu ve sistemimizi yarattık eğlenceli geçti. Böyle etkinlikler daha çok olmalı bence.
Elen Vardanyan
9-A