Erasmus+ Projesi kapsamındaki Hırvatistan Gezimiz...

Özel Esayan Ermeni Lisesi olarak katıldığımız 'European Job Market For Youth' adlı Erasmus + projemizin üçüncü hareketliliğini 22-28 Mayıs tarihleri arasında Hırvatistan'ın Varazdin şehrinde gerçekleştirdik. Hareketliliğe İngilizce öğretmenlerimizden Alis Dadıroğlu ve K. Bianka Pehlivanyan ve 10. Ve 11. Sınıf öğrencilerinden Sesil Karagözyan, Jan Kris Donabetyan, Arman Taşçı ve Kayl Vartan Solmaz katıldı.

Programın ilk gününde 'Electromechanical School ' okulunun düzenlediği tanışma etkinliğine katıldık. Burada çocuklar diğer proje ortakları ile kaynaşma şansı elde ettiler. Kısa bir okul turu sonrası Varazdin şehri gezildi. Daha sonra tüm ülkeler kendi geleneksel yiyecek ve içecekleri ile hazırladıkları sofraları okulun restoranında sergileme imkanı buldular.

İkinci gün okulun konferans salonunda 'How to get a job?' ve 'Problems we may face abroad and how to cope with them' konulu sunumlar tüm ülkeler tarafından birer birer sunuldu. Öğleden sonraki programda 'how to perform presentations' konulu çalıştaylar düzenlendi. Öğrenciler her sunum sonrası geribildirimlerini paylaşma imkanı buldu.

Çarşamba günü ise 'perfect multimedia presentation' konulu sunum gerçekleştirildi. Öğleden sonra ise okul bahçesinde Spor etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinlikler arasında öğrenciler okçuluk, atletizim, dart ve basketbol alanlarında kendilerini deneme fırsatı buldular.

Perşembe günü Krk adasına bir günlük kültürel bir geziye katıldık. Burada adanın eski yapılarını ve kalesini görme şansı elde ettik. Daha sonra Baska köyünde öğrencilerimiz Adriyatik denizine girme şansı yakaladılar.

Cuma günü yani son günümüz Solvis adlı güneş panelleri yapan bir firmayı ziyaret ettikten sonra okula döndük. Son bir çalıştayın ardından katılım sertifikalarımızı aldık ve kapanış seremonisine katıldık.

Cumartesi sabah arkadaş ve aileleri ile vedalaşan öğrencilerimiz ile geri dönüş yolculuğumuzda hareketliliğin değerlendirmesini yaptık.