DENMUN 2017 KONFERANSI

İngilizce Kulübü olarak Denizatı Koleji’nin 8-11 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlediği MUN konferansına katıldık. 9C sınıfı öğrencilerinden Melissa Duru Acemoğlu , 10D öğrencisi Arlin Duman ve 10B sınıfından Arev Yelegen ilk kez olarak bu konferansa katıldı.Kulüp öğretmenlerimiz Eva Büyüksimkeşyan ve Talar Bedikoğlu kendilerine konferans süresince eşlik etti. Öğrencilerimizin Avustralya delegesi olarak katıldığı MUN konferansında çocuk haklarının korunması, silah kaçakçılığının önlenmesi, çatışma bölgelerindeki barış güçlerinin yeniden yapılanması ve terörizmle mücadele gibi tüm dünya ülkelerini ilgilendiren konular ele alındı. Duru Acemoğlu elçi öğrenci olarak ilk gün açılış konuşmasını yaptı. Oldukça yoğun geçen konferans süresince öğrencilerimiz kendi komitelerinde toplanıp diğer delegelerle beraber kendi komitelerinde ele alınacak sorunları tartışma, önergeler yazma , farklı çözüm önerilerini dinleme ve tabi ki İngilizce dil becerilerini de geliştirme imkanını buldular. Kendilerinden geri bildirim istediğimizde ise bizlerle şunları paylaştılar:

"Bu benim ilk konferans tecrübemdi ve bu yüzden ilk gün tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiyordum.Çok heyecanlıydım.Kulüp çalışmalarımızda bizler için gereken bilgileri öğrenmiştik ancak yine de orada bulunmak farklıydı. Daha sonraki günler heyecanımı yenip komitemde üç defa konuşma yaptım. Yeni arkadaşlar tanıdım. Bu konferansın benim için güzel bir tecrübe olduğuna inanıyorum. Umarım yıl içinde başka konferanslara da katılabilirim."

Arlin Duman - 10D

"DENMUN 2017 katıldığım ilk MUN konferansıydı. İlk gün çok heyecanlı ve stresliydim ancak daha sonra alıştım ve kendimi daha iyi hissettim.Kendime güvenim arttı.Konferansın 2. gününde komitemde gündemimizde bulunan konuları tartışmaya başladık.İlk başlarda konuşma yapmaya cesaret edemedim ancak daha sonra iki konuşma yaptım.En güzel gün son gündü.Birçok yeni arkadaşlar edindim.Benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Dünyada var olan sorunlarla ilgili bilgiler edindim ve en önemlisi İngilizce’mi geliştirme imkanı edinmiş oldum."

Melissa Duru Acemoğlu- 9C

"Katıldığım ilk MUN konferansıydı. Başlarda biraz gergin ve heyecanlıydım.İlk gün biraz utangaçtım ama yeni arkadaşlar tanıdım ve onlar da bana yardımcı oldular.Güzel bir ortam vardı. İngilizce konuşuluyor olması faydalıydı. MUN konferansına katılma imkanını elde ettiğim için çok mutluyum.Başka konferanslara da katılmayı umuyorum."

Arev Yelegen - 10B