Aris Milli Takım Forması ile Alexandria 2017'de…

Okulumuz 10. Sınıf öğrencilerinden Aris Tiryakiyan'ın milli takım formasıyla katıldığı Yunanistan'ın Selanik şehrinde 1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Alexandria 2017 Dostluk Turnuvası Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Arnavutluk, Kıbrıs ve Türkiye milli takımlarına mensup 961 yüzücünün katılımıyla gerçekleşti.

Yarışmaya 80 yüzücü ile katılan Türkiye, statü gereği her branş ve mesafeye bir ülkeden en fazla 8 yüzücünün katılabilmesi sebebiyle yüzücülerin çoğu 2 veya 3 yarışa katılabildiler. 2. Gün 200 metre serbest yarışına katılan Aris, 99 kişinin yüzdüğü seride 18. Olarak akşam seansında b finalinde yüzme hakkını elde etti. Akşam yüzülen final seansında da yarışmayı 14. Olarak tamamladı. 3. Gün yüzülen ve 30 yüzücünün katıldığı 400 metre serbest yarışmasında da yarışmayı 20. Sırada tamamladı.
Milli takım formasıyla katıldığı ilk yarışmada ileriye dönük büyük tecrübeler kazanan Aris'in hedefi milli takım formasını kalıcı olarak taşımak olacaktır. Esayan Ailesi olarak Aris'e başarılarının devam etmesini dilerken her zaman gururla onu desteklediğimizi de belirtmek istiyoruz.